Naujienos
Pabūkime pavasarinių tuoktuvių svečiais!
2019-04-02
Ančios ežero šiaurinė apyežerė – viena iš prižiūrimų Veisiejų regioninio parko direkcijos teritorijų. Ji skirta išsaugoti net keturias buveinių apsaugai svarbias teritorijas (BAST) – Melvenynus (6410), Šienaujamas mezofitų pievas (6510), Nekalkingus šaltinius ir šaltiniuotas pelkes (7160), Šarmingas žemapelkes (7230).
Ančios ežero šiaurinėje apyežerėje įrengtas pėsčiųjų gamtinis pažintinis takas, kuriuo einant galima susipažinti su daugybe saugomų augalų rūšių: gelsvąja gegūne (Dactylorhiza ochroleuca), raudonąja gegūne (Dactylorhiza incarnata), baltijine gegūne (Dactylorhiza longifolia), plačialape gegūne (Dactylorhiza majalis). Augalų įvairovė itin didelė, čia auga kupstinė šluotsmilgė (Deschampsia cespitosa), aitrusis vėdrynas (Ranunculus acris), šilkažiedė gaisrena (Lychnis flos-cuculi), pelkinė neužmirštuolė (Myosotis scorpioides) ir kitos rūšys. Atkreiptinas dėmesys, jog šioje teritorijoje aptinkama Plačialapės gegūnės populiacija yra viena iš nedaugelio išlikusių gyvybingų rūšies populiacijų visoje šalyje.
Įvykdžius gamtotvarkinius darbus (iškirtus atžalas, nušienavus pelkę ir pievą) Ančios ežero šiaurinė apyežerė atgijo, o šiuo metu galima stebėti ne tik po žiemos miego prabundančius augalus, bet ir perkūno oželių (Gallinago gallinago) bei pempių (Vanellus vanellus ) tuoktuves! Kviečiame pasiimti žiūronus ir stebėti paukščių viražus nuo pažintinio tako viduryje esančio apžvalgos bokštelio, taip jiems netrukdant.
Nepravažiuokite pro šalį, dabar pats laikas pasigrožėti prabundančia gamta ir pasiklausyti pavasarinių garsų, o stipriau pašildžius saulei pievos nusidažys žiedais J!